Bóle kręgosłupa u dzieci i dorosłych, skolioza, skrzywione plecy, wadliwa postawa ciała, ćwiczenia z fizjoterapeutą i rehabilitantem we Wrocławiu

W obecnych czasach bardzo dużo czas spędzamy w pozycji siedzącej – w pracy, w domu, w samochodzie. Nie jest to pozycja komfortowa dla naszych pleców. Dochodzi do zaburzenia napięcia mięśni (niektóre ulegają osłabieniu, a niektóre nadmiernie się napinają), co w konsekwencji może powodować ból pleców‼️

Dodatkowym czynnikiem, który nasila nieprawidłowe napięcie mięśniowe jest stres.😤😤 Stąd często obserwuje się np. zaburzoną ruchomość odcinka szyjnego kręgosłupa połączoną z bólami głowy. Leki przeciwbólowe działają jedynie objawowo i nie zwalczymy tym przyczyny.

W ZNALEZIENIU PROBLEMU i JEGO LIKWIDACJI pomożemy my – FIZJOTERAPEUCI – przywrócimy prawidłowe napięcie mięśni, zalecimy odpowiednie ćwiczenia do domu.
PAMIĘTAJ! Ćwiczenia wykonywane samemu bez odpowiedniego instruktażu mogą spowodować więcej szkód niż pożytku, dlatego zapraszamy na konsultacje.

Ale warto również samemu przestrzegać KILKU ZASAD, aby wspomóc i „rozruszać” kręgosłup.🧐
1. Ciężkie przedmioty podnosić poprzez zgięcie kolan (kucnięcie), a nie poprzez schylenie się.
2. Zakupy warto rozłożyć do dwóch toreb tak, aby ciężar rozłożyć równomiernie na obie strony ciała.
3. W trakcie pracy, gdy mamy taką możliwość warto co godzinę wstać i przejść się na chwilę. Jeśli nie, to siedząc przy biurku zalecamy wykonywać proste ćwiczenia np. krążenia stóp, co pobudza naczynia krwionośne do pracy.
4. Jadąc do/z pracy wsiąść do autobusu przystanek dalej – daje to możliwość krótkiego spaceru.
5. Znajdź czas na chwilę relaksu. Np. dla odprężenia i obniżenia stresu zalecamy ciepłe kąpiele. Pozwala to rozluźnić mięśnie i wyciszyć głowę.
6. Nie leczmy się w internecie! Najlepiej zasięgnąć porady u specjalisty (lekarza lub FIZJOTERAPEUTY).

Zapraszamy!