Fizjoterapeuta mgr Andrzej Lange rehabilituje w REHA- Wrocław Fizjoterapia : terapia manualna, osteopatia, masaż leczniczy, manipulacje powiezi, suche igłowanie, kinesiotaping

Poznajcie Państwo naszego sympatycznego i uzdolnionego Andrzeja 😊, magistra fizjoterapii i specjalisty techniki manipulacji powięzi.

Jako fizjoterapeuta zwraca szczególną uwagę na indywidualne podejście do każdego pacjenta. W swojej pracy wykorzystuje wiele różnych metod fizjoterapii. Każdy kolejny kurs jest dla niego cennym źródłem umiejętności. W skuteczny sposób, za pomocą m.in. masażu tkanek głębokich, suchego igłowania, technik osteopatii, technik terapii manualnej dba o dobre samopoczucie naszych pacjentów. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i dziś w kilku słowach chciałby opowiedzieć Wam o kolejnej z metod, którą posługuje się w swojej codziennej pracy…

👉 MANIPULACJA POWIĘZI WG STECCO 👈

Metoda Manipulacji Powięzi (Fascial Manipulation – FM) jest metodą terapii manualnej, stworzoną przez fizjoterapeutę Luigiego Stecco. To technika o bardzo dużej skuteczności w leczeniu dolegliwości bólowych i innych objawów ze strony układu ruchu.

1. Na początku wizyty terapeuta zbiera drobiazgowy wywiad z pacjentem, w celu poznania wszystkich dotychczasowych urazów, kontuzji lub przebytych operacji.
2. Następnie badanie polega na analizie całego ciała człowieka, ocenę postawy oraz sprawdzeniu zakresów ruchomości w stawach.
3. Poprzez badanie palpacyjne terapeuta wyszukuje restrykcje w układzie powięziowym człowieka, które mogą powodować dolegliwości bólowe.

Powięź to tkanka łączna, która otacza m.in. nasze mięśnie, narządy wewnętrzne, naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne, oraz nerwy. Jest odpowiedzialna za nadawanie formy ciału oraz odpowiada za przenoszenie sił. Ponieważ jest nieskończoną siecią, która otacza nasze ciało, nadaje mu kształt oraz przenosi napięcia. Z tego powodu różnego rodzaju urazy, przebyte operacje, powtarzające się ruchy, nieergonomiczna pozycja w pracy, a także ciągły stres lub chroniczne zmęczenie, mogą prowadzić do jej densyfikacji, a z czasem do bólu lub ograniczeń ruchomości. Z racji, że powięź jest strukturą, która nieprzerwanie biegnie przez nasze całe ciało, przyczyny aktualnego problemu pacjenta mogą być spowodowane np. urazem lub przebytą operacją sięgająca nawet dzieciństwa. Poprzez łańcuchy mięśniowo-powięziowe obciążenia mogą być przenoszone na inne części ciała i tam objawiać się bólem lub ograniczeniem ruchomości.

4. Po zdiagnozowaniu u pacjenta punktów wzmożonego napięcia w układzie powięziowym, terapeuta poddaje te punkty manipulacji. Czyni to poprzez tarcie w celu uelastycznienia tkanki w tym obszarze i przywrócenia przesuwalności tkanek względem siebie.
_________________________________
Dla kogo manipulacje powięzi

Manipulacją powięzi można pracować w bardzo szerokim spektrum dolegliwości bólowych i ich przyczyn m.in:
♦️ dolegliwości bólowe aparatu ruchu
♦️ urazy ortopedyczne
♦️ ograniczenia ruchomości
♦️ wady postawy
♦️ urazy i przeciążenia układu kostno-stawowego i mięśniowego

Wszystkich tych, którym doskwierają dolegliwości bólowe lub chcącym zadbać o swoje zdrowie, serdecznie zapraszamy na wizytę do REHA-Wrocław Fizjoterapia ⇒ czytaj więcej